МС Общество България Форуми МС Общество България
Българската фондация за множествена склероза

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   Търсене Търсене    ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 
Фондация МС Общество България не носи отговорност за достоверността на постингите на потребителите на форума. Отговорността за публикациите е единствено на техните автори.
Лечение чрез барокамера
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    МС Общество България Форуми -> Други алтернативи
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Cvety_l

МнениеПуснато на: Съб Ное 20, 2010 12:43 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Вече за втори път правя процедури във Военна болница - София и съм доста доволна. Първият път когато отидох имах сериозни проблеми със зрението, т.е. не виждах с едното око на 90%. Казаха ми, че ще въстановя зрението, но не ми даваха гаранция дали ще е на 100%, но това е факт. Есента отново почна да ми става зле и аз повтарям процедурите. Чуствам се страхотно, но трябва консултация с лекарите, които са в отделението - все пак има и някои противопоказания. Самите барокамери в София представляват две стъклени капсули, лягаш на едно легло и те вкарват вътре. Пускат постепенно кислорода под налягане, като вдигат налягането до 3 атмосвери. Разликата с другите камери е, че цялото тяло е вътре и цялото тяло поема от чистия кислород. Няма нищо притеснително, защото лежиш,гледаш телевизия, има медицински екип, който те наблюдава.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
deni26

МнениеПуснато на: Съб Ное 20, 2010 9:43 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравей Цвети,искам да те питам какви са усещанията когато си вътре.Ефекта след колко процедури се получава и какви са цените?
Върнете се в началото
lucho

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Съб Ное 20, 2010 9:51 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Към Цвети:

А къде има барокамери, в които само част от тялото ти е в тях?
Върнете се в началото
Cvety_l

МнениеПуснато на: Нед Ное 21, 2010 12:03 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Доколкото знам във Варна единият вариант е да е част от тялото другата е в НСА, но аз не съм ходила. А лекарите във ВМА - София са на мнение, че не е много добре да са няколко човека с различни заболявания в една камера, такава била тази във Варна.
А цената на една процедура във ВМА в момента е 100 лв. Трябва да направиш серия от минимум 10 процедури - максимум 20. Хубаво е да е пролет и есен, защото тогава имунната защита е най-ниска или когато си в криза.
А докато си вътре първоначално докато вдигат налягането ти заглъхват ушите, чуството е като в самолет при изкачване и спускане. Няколко пъти ми се е завило свят, но просто затворих очи и си поех дълбоко въздух и всичко беше наред. Всеки може да отиде и да си направи просто консултация, ако някой иска мога да му напиша телефон на някой от лекарите там!!!
Very Happy
Върнете се в началото
Cvety_l

МнениеПуснато на: Нед Ное 21, 2010 12:10 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Забравих да ти отговоря на въпроса какъв е ефекта - първо се повлияват всички повърхностни рани. Например аз се оплаквах от доста години кървене на венците и проблеми в устната кохина - още след 3-4 процедура, а зрението ми се възвърна на 100% след 10-тата процедура, за което по принцип останалите лекари не ми даваха гаранции, че ще си го възвърна. Аз от няколко години съм се обърнала към хомеопатия и алтернативни начини на лечение и смея да твърдя, че водя напълно самостоятелен начин на живот, много пътувам, много шофирам. Минах и тези диетите от американските сайтове - бях пълен вегетарианец, без нищо от животински произход и се чуствам много добре. Вече никой около мен не може да каже, че имам някакви здравословни проблеми!
Върнете се в началото
deni26

МнениеПуснато на: Нед Ное 21, 2010 11:33 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Много се радвам ,че при теб всичко е ОК,но освен зрителните проблеми имала ли си други дефицити?Би ли казала 10 процедури за колко дни се правят?
Върнете се в началото
toi

МнениеПуснато на: Нед Ное 21, 2010 12:56 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

100 лева на процедура.... не е много евтино. Предполагам има варианти и здравната каса да помогне, така че ако някой е по-запознат нека пише. Гледам по-нагоре, че пишете нещо за направление от Джи Пи-то с друга диагноза... Ако някой знае как се прави нека пише.

бтв Ще бъде интересно, ако някой изкаже някакви предположения защо въпросната барокамера помага на МС-то.
Върнете се в началото
fa222222

МнениеПуснато на: Нед Ное 21, 2010 8:42 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Разликата м/у камерите в София и Варна е че във Варна влизат много хора като в кръгла капсула и налягането неможе да е индивидуално и процента на кислорода е по малък за разлика от софия там е почти 100% и колкото е по голямо налягането толкова по добре.При мн.високо налягане кислорода в кръвта стига до всички капилярчета на органите/надявам се че ме разбирате/.Много съм доволна .След 16 процедури зрението,слуха ми се подобриха на 100%.Истръпвания,лазения и т.н. ги няма вече.Друг по евтин вариант е да отидете на 2500 -3000м височина и да стоите 10 дни.И двата пъти когато съм била имаше хора с мс, с тежки операции, с чернодробни проблеми а имаше и майка и дъщеря за разкрасяване/от кислорода кожата се освежава и от високото налягане се излющтва.
Върнете се в началото
Cvety_l

МнениеПуснато на: Нед Ное 21, 2010 8:58 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

deni26 написа:
Много се радвам ,че при теб всичко е ОК,но освен зрителните проблеми имала ли си други дефицити?Би ли казала 10 процедури за колко дни се правят?

Да проблеми с крайниците, вестибуларния апарат и т.н. Даже при една от кризите се бях сковала цялата, цялото тяло, не можех да се мръдна въобще.
А 10 процедури се правят за 10 работни дни, хубаво е да се започнат в понеделник и да има само едно прекъсване - събота и неделя.
Върнете се в началото
Cvety_l

МнениеПуснато на: Нед Ное 21, 2010 9:02 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

За съжаление във ВМА - София няма вариант по здравна каса. Всичко си е платено.
Просто в момента има намаление на услугата от 150 лв на 100 лв на процедура.
Върнете се в началото
deni26

МнениеПуснато на: Пон Ное 22, 2010 10:52 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодря за информацията Цвети.
Върнете се в началото
Мими

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Ное 22, 2010 1:06 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Според мен основното въздействие на барокамерата е чрез насищането на тъканите и кръвта с кислород, т.е. антихипоксично. И аз наскоро научих, че хипоксията е причина за активизиране на имунната система, вероятно насищането с кислород я успокоява. Друг ефект, който сигурно се постига, е заздравяването на раните, ако приемем, че при МС има участъци, които се нуждаят от заздравяване – примерно, кръвно-мозъчната бариера, която е изградена от капиляри и предкапиляри; сигурно кислородът е важен и за регенерацията на миелина.
Впрочем, на надморска височина 3000 м. оздравителен ефект може да дойде само от чистия планински въздух, но не и от кислорода, който там е около 70% спрямо кислорода на морското равнище.
http://www.verticalworld.net/articles/article.php?id=334

Какъв е ефектът на планинския въздух, доволенн по-добре би могъл да ни каже, но аз съм си мислила, че именно разреденият планински въздух може да е допринесъл за МС при него, доколкото въобще МС е свързана с проблеми на адаптацията на организма към стресови условия. Скоро четох за един футболист, който пък спял в „хипокси камера”, за да тренира издържливостта си в условия с намален кислород, като с това целял дълга футболна кариера:
http://www.vitaminasport.bg/news/chist-vazduch/raul-spi-v-chipoksi-kamera-za-dalga-futbolna-kariera.html
Върнете се в началото
dovolenn

Местожителство: София - Люлин 1

МнениеПуснато на: Пон Ное 22, 2010 1:22 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Мими, аз твърдо съм убеден, че при мен причината не е във въздуха, като потвърждение на това мога да кажа, че от непалците които живеят на височина около 4000 м над морето не съм чул да има болни от МС, тибетците също, болните са обикновенно живеещи на морското равнище и малко над него. Аз със семейството си съм живял на Мальовица 1800 метра над морското равнище две години. Синът ми беше на 8 месеца когато отидохме там и след двете години, когато се прибрахме в София и подадохме документи за детската градина, лекарите в поликлиниката се изплашиха от високото ниво на хемоглобина в неговата кръв, то се беше повишило от престоя на тази височина, организма явно сам си изработва защита поради ниското съдържание на кислород на тази височина, като им обясних това се успокоиха и след това детето не е боледувало сериозно от нищо.
При мин сега когато се кача за няколко дни на високо, например на Черни връх, след това се чувствам много по добре, същото е и при барокамерата, след престоя в нея се чувстваш по добре известно време, но то е кратко и трябва отново да ходиш там. Very Happy
Мими

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Ное 22, 2010 4:00 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Да, така е, въпреки по-голямата надморска височина, на планина по-леко се диша, отколкото в големия град. А и ходенето, към което предразполага планината, спомага за по-доброто усвояване на кислорода. В града няма и достатъчно зеленина, тровим се от изпаренията на колите и малко се движим, нищо че сме на добра надморска височина.
Въпросът обаче е как реагира имунната система на неблагоприятни за организма промени, дали в условия на разреден въздух се активизира, възприемайки това като заплаха, а в условия на насищане с кислород – се успокоява. Тибетците и непалците – те там са си родени, организмът им е свикнал с тези условия, имунната им система не е кой знае колко обременена като на живеещите в индустриалните общества, да речем, и напълно адекватна за техните си условия. Мен например задължително ме заболява глава като се кача на Витоша за няколко часа, макар че сменям мръсния софийски въздух с чист планински и то на не много по-голяма надморска височина. Синът ти е бил малък, имунната му система е била в процес на изграждане, активизирала се е, но на тази възраст не е боравела с кой знае какво голямо количество данни, за да се обърка и да направи грешка. Докато МС, както знаем, започва при хора с вече изградена имунна система – след 18-20 г., когато вече е натрупана такава голяма база данни за опасни и безопасни чужди вещества и микроорганизми, че при някое поредно активизиране, и при още някои неблагоприятни условия към този момент, изведнъж прави грешка. Поне такова обяснение намерих, и то ми звучи най-логично от всичко, което съм срещала досега, защото, честно казано, досега ми беше трудно да се ориентирам във всичките видове имунитет, Б-клетки, Т-клетки и всичките им подвидове, цитокини и пр., не можех да разбера принципно - силна или слаба имунна система имат хората с МС и какво трябва да се прави – да се укрепва ли, да се потиска ли. Но тук спирам, за да не се отклонявам от темата за барокамерата и ползата от нея, ще пиша в другата тема още за имунната система.
Smile
Върнете се в началото
Cvety_l

МнениеПуснато на: Пон Ное 22, 2010 10:35 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Е, хора то е едно и също!!!
Барокамерата работи в посока усилване на имунната защита и общо укрепване на организма! Подобен е случая и с хомеопатията, а всичко взето заедно е най-добрата рецепта! Аз от години се лекувам с хомеопатия и добавки за мозъка, не съм спирала да ги пия и то в двойна доза от 4-5 години. Минала съм през по-вечето известни марки и ги сменям периодично! Но самата барокамера чрез обогатяването на организма с кислород работи като лекарство на първоизточника, а не на последствията. Даже в общата схема от хомеопатично лечение има едни капсулки от английската х., които са точно за МС. Пила съм ги два пъти, щях да пукна, много ми стана зле от тях. При този начин на лечение трябва да преболедуваш самата болест в лек вариант за да изградиш имунитет. Хора във всичко това има малка доза истина. Все пак на мен изследванията ми показват обрат!!! Явно съм напипала верният път! А и онази американската диета си оказа огромно значение, но е голяма мъка с нея!
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    МС Общество България Форуми -> Други алтернативи Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 2 от 4

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети