МС Общество България Форуми МС Общество България
Българската фондация за множествена склероза

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   Търсене Търсене    ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 
Фондация МС Общество България не носи отговорност за достоверността на постингите на потребителите на форума. Отговорността за публикациите е единствено на техните автори.
Урбазон

Създайте нова тема   Напишете отговор    МС Общество България Форуми -> Други методи на лечение
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
pet

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Нед Юни 29, 2008 5:21 pm    Заглавие: Урбазон Отговорете с цитат

Здравейте!
Миналата седнмица ми откриха множествена склероза церебро- спинална, след направен ЯМР.
Около 10 дни преди ЯМР започнаха да ми изтръпват краката от ходилата нагоре- до кръста. Докато чаках за ЯМР ми изписаха мускулно урбазон 2*40 мдг + Теогама. Слагах ги 14 дни. След това ме приеха ме в болница в и ми вливат Урбазон- 2 дни*290, 1 ден 165 и днес 80 мг. Днес обаче започнаха да ми изтръпват ръцете и съм в паника. Дали дозата е била недостатъчна?
Препоръчайте ми невролог във Варна, при който да се регистрирам?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Милен

Местожителство: Раднево

МнениеПуснато на: Нед Юни 29, 2008 6:31 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

За дозата си решава лекуващия невролог, но мисля че е малка. На мен при пристъп ми вливат 5x500 през ден, а последния път даже по 1000.
Върнете се в началото
vania

Местожителство: Казанлък

МнениеПуснато на: Пон Юни 30, 2008 12:33 pm    Заглавие: новооткрито Отговорете с цитат

Здравей,

съжалявам, че поводът да пишеш във форума е този, но няма място за паника. Симптомите , които описваш са характерни за МС, но както писа и Милен, дозата на кортикостероидите е много ниска.

Във форума има болни , които са от Варна, вярвам, че някой ще те насочи към добър и опитен невролог.
Не се тревожи, провери дали можеш да кандидатстваш за някое от скъпоструващите лечения, колкото по-рано се започне- по-добре, при много болни забавя хода на развитието.
Изписаха ли ли симптоматично лечение? То се провежда успоредно с лечението на пристъпа и след отшумяването му.
Предполагам сега си много притеснена, но моля те опитай да се овладееш, защото по този начин си вредиш, стреса понякога влошава нещата, а точно от това сега нямаш нужда.

Търпение и си пази нервите !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
lucho

МнениеПуснато на: Пон Юни 30, 2008 3:48 pm    Заглавие: Re: Новооткрито заболяване Отговорете с цитат

Желева написа:
Здравейте!
Миналата седнмица ми откриха множествена склероза церебро- спинална, след направен ЯМР.
Около 10 дни преди ЯМР започнаха да ми изтръпват краката от ходилата нагоре- до кръста. Докато чаках за ЯМР ми изписаха мускулно урбазон 2*40 мдг + Теогама. Слагах ги 14 дни. След това ме приеха ме в болница в и ми вливат Урбазон- 2 дни*290, 1 ден 165 и днес 80 мг. Днес обаче започнаха да ми изтръпват ръцете и съм в паника. Дали дозата е била недостатъчна?
Препоръчайте ми невролог във Варна, при който да се регистрирам?

Д-р Станоев - тел.: 052 601 249, център "Юг", ул. "Л.Каравелов"26. Или, ако не го откриеш или имаш други въпроси, ми звънни на 617 868.
И още нещо, макар че сигурно го знаеш, но все пак: преди да отидеш при д-р Станоев, си вземи направление за невролог от личния лекар. Успех!
Върнете се в началото
pet

МнениеПуснато на: Пон Юни 30, 2008 4:42 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Да, в страхотна паника съм, както и близките около мен. Бихте ли ми обяснили какво е това симпт. лечение?
Върнете се в началото
vania

Местожителство: Казанлък

МнениеПуснато на: Вто Юли 01, 2008 2:11 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Това са лекарствата, които се вземат непрекъснато по време и между пристъпите, за да намалят симптомите за които пишеш, изтръпване , замаяност и др.
Те не са кортикостроидите, които се прилагат по време на пристъп.

Има за замайването, за повишаване оросяването на крайниците и главата, против схващанията и другите оплаквания, които може да се появят.
Може би ще те посъветват да си промениш хранителния режим, да пиеш витамини - обикновено изписват "Милгамма", има и хранителни добавки.
Ако разгледаш темите, дискутирани във форума , ще получиш отговор на много от въпросите си.
На сайта е качена и книгата "Справочник по МС за болните и техните близки" и там са обяснени много неща, както и полезна информация.
Медикаментите за симптоматично лечение ги изписват ги наблюдаващите невролози, или личните лекари, въз основа на амб. лист, издаден от невролога, при когото си диспансеризирана.

Паниката не помага, наистина е така в началото, но влизай по-често във форума, ако имаш възможност, ще видиш, че дори се шегуваме с МС. В момента може и да не ти се вярва, но повярвай, с МС може да се живее пълноценно , не става дума да се примиряваш със заболяването, а да го приемеш и да не се отдадеш на самосъжаление и страх- те не помгат.
Извини ме че пиша на "Ти", но просто така общуваме помежду си, дори когато спорим, а и това се случва Smile

Желая ти спокойствие, и ако имаш въпроси, питай, все ще се намери кой да отговори !
Ваня
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
pet

МнениеПуснато на: Вто Юли 01, 2008 3:15 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря ти, Ваня!
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    МС Общество България Форуми -> Други методи на лечение Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети