МС Общество България Форуми МС Общество България
Българската фондация за множествена склероза

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   Търсене Търсене    ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 
Фондация МС Общество България не носи отговорност за достоверността на постингите на потребителите на форума. Отговорността за публикациите е единствено на техните автори.
Запушване на вени - причина за МС
Иди на страница 1, 2, 3 ... 23, 24, 25  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    МС Общество България Форуми -> МС - диагностика
Предишната тема :: Следващата тема  

Имате ли запушени/стеснени вени (само за хора, които са се изследвали)?
Да
75%
 75%  [ 27 ]
Не
25%
 25%  [ 9 ]
Общо гласове : 36

Автор Съобщение
borodin

Местожителство: Montreal , Quebec , Canada

МнениеПуснато на: Вто Ное 24, 2009 4:37 pm    Заглавие: Запушване на вени - причина за МС Отговорете с цитат

Вижте какво открих : http://www.ctv.ca/servlet/ArticleNews/story/CTVNews/20091120/W5_liberation_091121/20091121?s_name=W5
Според тази информация запушване на вени е причината за МС!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Мими

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Ное 24, 2009 7:44 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Много интересно съобщение! Благодаря, Бородин.
Интересно дали може да се направи такова изследване тук, в България, за запушени вени. Доколкото знам, вените се изследват с доплеров апарат, а кръвоносните съдове в мозъка - чрез "съдова програма" с ЯМР. Хм, и дали, ако се потвърди, може да се влияе неоперативно.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
borodin

МнениеПуснато на: Вто Ное 24, 2009 8:17 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Да, може да се направи.Да наистина се говори за Доплеров ултразвук.То всъщност не са напълно запушени,а само стеснени.Да може да се приложи неоперативна намеса чрез агиография - вкарване на малки балончета да отворят блокираните вени и артерий(никак ме няма с медицинските термини,само превеждам това за което се говори) А, докторът който е направил това откритие живее и практикува в Италия.При условие,че България е член на евросъюза предполагам ,че е възможна такава интервенция в друга държава от евросъюза.Не знам.Не съм запознат с подробностите.Аз все още търся неговите координати.Ако не ги намеря в нета смятам да се обадя до тлевизията,която излъчи репортажа или до канадското МС Общество.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
sisi_m

МнениеПуснато на: Вто Ное 24, 2009 9:54 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

В първите месеци след като ми поставиха диагнозата, бях доста шокирана и обиколих маса невролози. Сега се сещам, че при прегледа,един известен наш доцент-невролог ме попита дали в рода ми има хора с разширени вени. Спомена за някакви микро-тромбчета, които отиват към мозъка... Змислих се, че почти всички около мен (родители) са с разширени вени. Тогава, преди 3 години аз нямах оплаквания, но сега вече имам проблем с вените, свързвам го и с работата ми. В разговора с доцента ми направи впечатление, че той черпи актуална информация от различни чужди медицински издания.

Последната промяна е направена от sisi_m на Сря Ное 25, 2009 7:13 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти
Върнете се в началото
borodin

МнениеПуснато на: Сря Ное 25, 2009 4:30 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Нищо общо нямат разширените вени с това утеснение в случая.Тук се получава натрупване на желязо в тези утеснени частъци-характерно само за хората с МС.Той човека много добре го е обяснил във филма
Върнете се в началото
Мими

МнениеПуснато на: Сря Ное 25, 2009 8:41 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Да, става въпрос за стеснения, в които се образуват своеобразни депа от желязо. Много съм заинтригувана, още повече, че едно от лекарствата, които неврологът предписа на дъщеря ми и тя го пие вече месец е точно хелатор – извежда метали от организма. Нямам търпение днес на прегледа да го попитам, дори му разпечатах съобщението, макар че едва ли ще го изненадам, вероятно вече знае за тези изследвания.
Върнете се в началото
Мими

МнениеПуснато на: Сря Ное 25, 2009 12:25 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Бородин, аз имах предвид дали може да се влияе неинвазивно – чрез добавки, лекарства, спорт и др. Би трябвало да може, макар и само за профилактика след съответната интервенция. Още не съм премислила всичко, свързано с това важно, според мен, откритие на италианския учен, но на първо време ми идват наум няколко неща, които много добре си кореспондират с него. Първо, подобряването на състоянието при болни от МС по време на бременност – поначало бременността е голямо натоварване за кръвоносната система и води до разширяване на кръвоносните съдове - при много жени след бременността и раждането остават разширени вени за цял живот. Може би бременността подпомага именно разширяването и отпушването на въпросните кръвоносни съдове. Второ, твърди се, че пушачите са в по-висока степен предразположени към МС, а при пушене кръвоносните съдове се стесняват. Трето, често началото на болестта е свързано с големи колебания в теглото – може би се загубва еластичността на кръвоносните съдове и се натрупват отлагания по стените на кръвоносните съдове подобно на атеросклерозата и може би това е обяснението за ползата от диетите при МС.
И още нещо, което свързвам с дъщеря ми – тя няколксо месеца преди пристъпа беше пила ябълков оцет сутрин на гладно за отслабване, а ябълковият оцет увеличава кръвосъсирването и колкото и да го хвалят като универсално и безвредно полезно средство, аз много го мислих като възможен неблагоприятен фактор за МС при нея.
Още много неща ми се иска да проверя дали кореспондират с тази теза – примерно, как се отразява стресът на кръвоносната система, имат ли връзка тези стеснения с кръвосъсирването и мн. др.
Днес ще се опитам да проверя дали и къде може да се направи такова изследване тук, в България.
Върнете се в началото
Faith-zfs

МнениеПуснато на: Сря Ное 25, 2009 11:09 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте!
Бородин,благодаря за инфото!Много се замислих и даже смятам да обсъдя тази новост с моите лекуващи лекари.
Като се връщам назад,във времето,когато се чудеха какво ми е,след първия ЯМР,лекарят реши да ми направи и ЯМР на кръвонсните съдове в главата и шията.И резултата беше именно това,за което говори този лекар.Стеснени артерии почти навсякъде....Но тогава казаха,че може би така съм родена и не се обърна повече внимание на този факт.
Сега ще го отпечатам и утре направо при докторите със статията,пък да видим какво ще кажат по въпроса.
Поздрави и лека вечер!
Върнете се в началото
sisi_m

МнениеПуснато на: Сря Ное 25, 2009 11:55 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Преди известно време dovolenn ми даде линка на една "преводачка" (за което му благодаря още веднъж Very Happy ) .
Превода не е перфектен, но аз, като англо-невладееща Sad съм доволна. Може и на друг да бъде от полза.:

"На фона на вековни замъци на древния град Ферара е лекар, който е дошъл при една изцяло нова идея за това как за лечение на множествена склероза, която може да промени из основи живота на пациентите.

Д-р Паоло Zamboni, бивш съдовия хирург и преподавател в университета във Ферара в северната част на Италия, започнаха да задават въпроси за инвалидизиране преди десетилетие, когато жена му Елена, сега 51, е с диагноза МС.

Гледане съпругата му Елена борба с умора, мускулна слабост и зрителни проблеми на МС доведе Zamboni да започне интензивен личен търсене на причината за заболяването си. Той открива, че учени, които са изследвали мозъците на пациентите с МС е забелязал по-високи нива на желязо в мозъка им, не отчитат от възрастта. Депозити на желязо е уникален модел, които са често в основата на мозъка, скупчени около вените, които обикновено изтичане на кръв от главата. Никой не е имал някога напълно обясни това явление, като се има предвид излишното желязо токсичен продукт на държавите-членки само себе си.

Д-р Zamboni Чудех се дали желязото идва от неправилно събиране на кръв в мозъка. Използването на ултразвуков доплер, той започва разглеждането на вратовете на пациентите с МС и направи извънредно констатация. Почти 100 процента от пациентите са имали стеснение, усукване или направо запушване на вените, които се предполага, че вълни кръв от мозъка. След това се проверяват тези вени при здрави хора, и е установено, нито една от тези малформации. Той не намирам тези блокажи в тези с други неврологични състояния.

"В съзнанието ми, това е невероятно доказателства, че по-нататъшното изследване е необходимо да се разбере връзката между венозна функция и депозити, желязо, от друга страна," каза Zamboni W5 от изследванията си лаборатория в Ферара.

Какво е също толкова поразителен, беше, че не само не е кръв, изтичащи от мозъка, че е "refluxing" заден и течаща обратно нагоре. Zamboni смята, че в хода на кръв в мозъка, се основава налягане във вените, принуждавайки кръв в сивото вещество на мозъка, където тя определя на разстояние от множество реакции, вероятно обяснение на симптомите на МС.

"За мен това беше наистина невероятно да разберат, че желязото депозити в държавите-членки са точно около вените. Така че вероятно това е дисфункция на дренажа на вените," каза Zamboni.

"Това е много важно, тъй като желязото е много опасно, тъй като произвежда свободни радикали, и свободните радикали, са убийци на клетките. Така че ние трябва да се премахнат натрупване на желязо."

Zamboni наречен вената разстройство той открива CCSVI, Гръбначно-мозъчна или хронична венозна недостатъчност, и започва да публикува свои предварителни изследвания в неврологията списания.

Скоро той констатира, че тежестта на вената блокажи са били разположени съответства на тежестта на симптомите на пациента. Пациентите само с една вена блокиран обикновено са леки форми на заболяването; тези с две или повече увредени вени е по-тежко заболяване.

Zamboni намерени блокажи не само във вените в областта на шията под пряко на мозъка - на вратна вени - но в централна вена дренаж, за azygos дух, който слиза от кръв вълни на мозъка по протежение на гръбначния стълб. Блокажи тук, той открил, са били свързани с най-тежка форма на МС, първично прогресираща, в които пациентите се влошава бързо. За тази форма на МС, там в момента не е ефективно лечение.

По отношение на това как тези аномалии вена форма не, Zamboni е сигурно. Той смята обаче, че вродени дефекти, проблеми, които вероятно формира преди раждането, могат да бъдат обвинявани за повечето от проблемите, въпреки че това не е била убедително доказана.

Най-невролози Zamboni първоначално подхожда с констатациите си ги отхвърли. Но един специалист, д-р Salvi F., Белария в болница в Болоня, беше заинтригуван от концепцията. Той започва да изпраща Zamboni пациентите с МС за тестване CCVIS, за да видя дали това, което той е констатация е вярна. Изображенията на свиват или запушени вени, наречен "стриктури," са неоспорими за Salvi.

Съсредоточете се върху лечение

Но д-р Zamboni е още по-важна идеята. Ако ключови вените на пациентите с МС са били блокирани, вероятно той може да ги видят и да се възстанови нормалния поток кръв?

Като една страница от стандартните ангиография, в които лекари използват балони за отварянето на блокираните артерии, че фуражите кръв от сърцето си, той въведени помощта на съдов хирург д-р Р. Галеоти, също в Университета във Ферара и Санта Ана болница. Преди три години, отборът започна проучване, в което са лекувани 65 пациенти с МС, за да видите, ако endovascular хирургия ще възстанови потока в тези плавателни съдове и държавите-членки да намалят симптомите.

Проучването подробно описание на тези резултати ще бъдат публикувани във вестник на Съдова хирургия на 24 ноември. Но предварителните резултати, които вече са освободени, показват, пациентите имат намаление в броя на нови нападения МС, голямо намаление на броя на мозъчните лезии, които определят държавите-членки, както и подобряване на качеството на живот. Единственият път, когато симптомите върнати за пациентите е, когато вените отново намаля.

Тъй като операцията освободен притока на кръв, екипът на процедурата, наречен "Освобождението лечение."

Zamboni смисъл е, че по-рано пациенти са диагностицирани и лекувани, толкова по-функция, която ще се запази, и по-малко щети на неправилното притока на кръв ще направя на мозъка.

"Тъй като МС е прогресиращо заболяване и стачки, младите хора, ако загубим време, има много млади хора, които ще постигнатия напредък, без възможност да се върна. Това е много тежък за мен", казва той.

Zamboni също е изучаването на разпространението на CCSVI с екип от Университета на Бъфало в Ню Йорк, в сътрудничество с д-р Робърт Zivadinov. Това проучване ще бъдат публикувани през януари, се стремеше към 16 пациентите с МС, включително осем от САЩ и осем от Италия. Всички са били установено, че са блокирани вените на CCSVI, точно както е описано Zamboni, и всички евентуално подложени на лечение за освобождение.

Облекчение за пациенти

Един от тези пациенти е Бъфало местно Кевин Lipp. Lipp са държавите-членки за повече от десетилетие, и като част от проучването, открити той имаше пет блокиран вени на врата му. След Освобождението подложени на лечение 10 месеца назад, той казва, че не е имал един нов пристъп МС.

Zamboni подчертава, че Освобождението Лечението не правят хората в инвалидни колички отново да ходи. Вместо това, тя изглежда да спре развитието на по-нататъшни атаки МС, а в някои случаи, подобрява движението и намалява умората инвалидизиращи, които са отличителните черти на МС.

Фондацията, която е спонсорирана изследвания Zamboni's, Hilarescere на фондацията, също настоява за обезопасяване предпазлив.

"Не можем да дават илюзия за пациентите, че това е гарантирано лечението и е лесно. Това не е правилно. И ние никога не са направили това", казва председателят Hilarescere Фабио Roversi-Монако. "Ние не казват това е средство за излекуване на МС Ние само да кажа, че изследванията напредва, и там е насърчаване на данни, но ние се чака повече заключения."

Д-р Zivadinov в Бъфало сега започва ново проучване, наемането на 1600 възрастни и 100 деца, като половината от тях пациентите с МС. Той планира да използва ултразвук и MRI сканира за да се потвърди, ако тези с държавите-членки също са CCSVI и членовете на техните семейства, ако има нарушения също.

Проф. Марк Haake, едно нервно-въображаем учен в Университета Макмастър и Уейн Държавния университет в Детройт е заинтригуван от констатациите Zamboni's. Той отдавна се виждат желязо депозити в мозъка на пациенти с МС с помощта на специализиран анализ ЯМР наречен SWI - специфични претеглят изображения. Когато видял първоначалната Zamboni публикации, той веднага се свързва с италиански лекар и започва да си сътрудничи.

Изследване на населението в ход

Haake също е започване на проучване, питам неврологични центрове в цяла Северна Америка и Европа да поеме някои допълнителни MRI сканиране на шията и горната част на гърдите на пациентите с МС. В сканиране могат да бъдат изпратени по електронен път на изследванията си екип за анализ. Той вярва, че този подход може да масовия стимул в по-големи и по-задълбочени изследвания. Той е надявайки се той да ангажират специалисти, МС и съдови хирурзи, интервенционална рентгенолог от цял свят да изучава теория и след това преминете към диагностициране и лечение на пациентите с МС-бързо.

"Мисля, че пациентите, играят роля, защото има милиони и милиони долари дарени на МС общества и много пари, заделени от правителството за проучване МС изследвания и точно сега, 99,9 на сто от тези пари отива някъде другаде" каза той W5.

"Така че пациентите трябва да говори и да каже" Ние искаме нещо подобно разследвани това, най-малко на по-ранен етап, за да видите дали има доверие на тази теория. " Дори ако той е 10 или 20 процента от тези хора, които може да се помогне, че трябва да бъдат изследвани ", казва Haacke.

Haake изследвания се прави, без за финансиране; той не желае да чака деветте месеца до една година е необходимо да получите официално одобрени заявления за финансиране на изследвания. Спешност, казва той, е необходимо в намирането на отговор на въпроса дали д-р Zamboni е прав.

"Разбира се, аз да продължа битката, защото аз съм напълно убеден, че това е правилното нещо за пациента", казва той.

В МС общества на Канада и САЩ са сдържани в подкрепа на теориите Zamboni's. Те твърдят, че: "На базата на резултатите, публикувани за тези резултати до този момент, няма достатъчно доказателства, за да се каже, че запушване на МС вени причини ... Все още не е ясно дали облекчаване на венозен препятствия ще бъде от полза."

Интерес към CCSVI отглеждане

Но CCSVI се превърна в обект на силен интерес от страна на пациентите с МС, които са текстови съобщения и електронната поща информация за работата Zamboni's, намирането на няколко центрове по света, че са започнали да работят за проучвания на CCSVI и Освобождението лечение.

Zamboni, че всеки ден, пациентите с МС чуят за неговата теория и или напишете, електронна поща или да се обадите го питат за лечение, той все още не може да осигури. Все пак, някои хирурзи в САЩ са в момента предлага екипа на хирургия Zamboni се е пионер.

Джеф Бийл, един LA-базирани, Еми-носител на награда музикален директор вече е платила да има процедура хирургия. След като той е с диагноза МС пет години, той беше оставен в състояние да работи цял ден и тревожно, че ще прекарам остатъка от живота си в инвалидна количка. Не може да влезе в съответствие с диагноза, жена му, Джоан, определени да намерите нови методи за лечение и в крайна сметка дойде при работа Zamboni's. Не може да си вземе съпруга, лекувани в Италия, тя убеден, че калифорнийски съдов хирург, който вече изпълнява подобни операция на крака вени да търсят по време на работа Zamboni и тест за Джеф CCSVI. Джеф е диагностициран с две блокиран вратна вена и да се лекуват с Освобождението лечение. (с малко по-различна процедура от italan един .. използват стентове) Той сега казва, че той има много повече енергия и нито един от хронична умора, че използват за ограничаване на дейността му.

"Стигнах, което бих нарекъл нещо като по-високо плато, в смисъл на най-инвалидизиращи симптом, който е умора. Значи, аз все още има умора всеки ден, аз все още го битка, той все още е един от моите симптоми. Но в отношение на общата резервоар на енергия, това е много по-голяма, отколкото тя да се използва. И това е един огромен подарък, особено за семейството ми, "каза Бийл W5.

Съпругата му Джоан е възхитен от резултатите на операцията в Ирак.

"Изведнъж, той помага Хенри с домашните си и той играе тромпет дуети с Хенри и той е буден. И има това присъствие в къщата, които не са били там в продължение на две години", каза тя.

Джоан сега се превърне в "мажоретка" на работа Zamboni върху MS чат сайтове, призовавайки останалите пациенти да покажат своите невролози материал, публикувани от италиански отбор, и да ги помоля да обмисли създаването на обучение в други клиники МС.

Сред всички успехи Zamboni и на пациентите, които пеят си хвали е съпругата му Елена. Нейният МС, причинени нея да изгуби визията за известно време и развитие на това, което тя нарича "насилие" атаки. Тя имаше трудности при ходене и я губи баланс и се опасяват от живота в инвалидна количка в състояние да се грижи за себе си. Елена става един от първите пациенти на съпруга си ултразвуково изпитване и беше установено, че имат пълно затваряне на azygos вена в централната гърдите си. Тя е една от първите, които се освободили почти три години. След като редовен инвалидизиращи атаки държавите-членки в продължение на почти едно десетилетие преди, Елена е симптом без оттогава. Елегантен, интелигентна жена, тя сега е една бърза разходка, с никакви признаци на увреждане. Съпругът не може да бъде по-щастлив.

"Това, което мисля, че е това е вероятно най-добрата награда за научни изследвания", казва Zamboni."
Върнете се в началото
ilistoi

МнениеПуснато на: Чет Ное 26, 2009 10:51 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Дали при нас биха правили такива изследвания (имам предвид за проходимост на кръвоносните съдове) ами ... съмнявам се. При нас всичко идва много много бавно. Но ако въпросния лекар е намерил правилния път това би било чудесно, няма инжекции, няма лекарства. Ще следя темата с интерес. След 1 седмица съм на лекар и ще говоря с нея по този въпрос да видя какво ще каже и ще пиша.
Върнете се в началото
ilistoi

МнениеПуснато на: Чет Ное 26, 2009 11:17 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Извинявам се за тъпия въпрос но мозъчните съдове могат ли да се видят на обикновенния резонанс които всеки от нас го прави или трябва някакво специално изследване.
Върнете се в началото
Мими

МнениеПуснато на: Чет Ное 26, 2009 2:01 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Илистои, на ЯМР се прави т.нар. „съдова програма”, лекарка от „Токуда” ми беше препоръчала да направим на дъщеря ми, но аз пропуснах да поискам и това изследване, защото правихме ЯМР-то с контраст и се бях подплашила, че контрастното вещество е опасно, така че „съдовата програма” съвсем ми избяга от ума.
Вчера и аз говорих с нашия доктор, той знаеше за д-р Замбони, но, кой знае защо, е останал с впечатление, че случаят със съпругата му е изключение, убягнало му е, изглежда, че почти при 100% от изследвалите се пациенти с МС, са се потвърдили аномалии във вените. Оставих му разпечатка от съобщението. Каза също, че знае, че предстои по-мащабно изследване, и, разбира се, би приел тази теза, ако се потвърди. Но е скептичен, че доплерът при дъщеря ми ще покаже нещо, а за ангиографията каза, че е инвазивна техника /прави се срез/ и е свързана с определени рискове.
Въпреки това, днес записах час за доплер в Националната кардиологична болница /трета градска / за другата седмица, тъй като предполагам, че там разполагат с най-добра апаратура. Говорих с лекарката на доплера, тя се изненада, че ще търсим връзка между запушени вени на врата и МС, но беше заинтригувана. Имам голяма вяра в докторите от трета градска, тъй като там оперираха малката ми дъщеря на 8 месеца с два вродени сърдечни порока и операцията беше напълно успешна, сега сърчицето й е напълно здраво, направо са си магьосници.
Върнете се в началото
ilistoi

МнениеПуснато на: Чет Ное 26, 2009 2:26 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря за отговора Мими, аз също съм възхитена от докторите в трета градска - 2 пъти спасяват живота на баща ми и то без поражения след 2 инфаркта. Добри специалисти са там. С голямо нетърпение очаквам да пишеш как е минало. Вие с направление ли отидохте и какво точно поискахте от лекаря като изследвание. Интересува ме мога ли без направление да отида при доктора и да му кажа какво изследвание искам и каква диагноза имам, все си мисля че най-малкото ще ми се изсмее да не говорим че може и да ме изгони от кабинета. При кои лекар ще ходите. Моля те да споделиш какво са и правили и как е минало, какви са и резултатите.
Върнете се в началото
Мими

МнениеПуснато на: Чет Ное 26, 2009 3:16 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Илистои, не попитах лекарката как се казва, но телефонът й е 9217 158, кабинет 58, работи до обяд, а телефонът за записване на час е 9217 161. Каза ми, че за прегледа е необходимо направление №3, талон №6, ако правилно съм запомнила /но на горните телефони ще ти кажат точно/, а без направление изследването струва 50 лв. Разбира се, ще пиша как е минал прегледът, нашият час е в сряда.
Върнете се в началото
ilistoi

МнениеПуснато на: Чет Ное 26, 2009 3:43 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Успех Мими, ще стискам палци.
А има и нещо друго над което се замислих, ако се окаже че действително има проблем с кръвоносните съдове, от нататък какво следва. Само със информацията от доплеровото изследване ли ще си останем?
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    МС Общество България Форуми -> МС - диагностика Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3 ... 23, 24, 25  Следваща
Страница 1 от 25

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети