МС Общество България Форуми МС Общество България
Българската фондация за множествена склероза

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   Търсене Търсене    ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 
Фондация МС Общество България не носи отговорност за достоверността на постингите на потребителите на форума. Отговорността за публикациите е единствено на техните автори.
лумбална пункция

Създайте нова тема   Напишете отговор    МС Общество България Форуми -> МС - диагностика
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
liudmil

МнениеПуснато на: Пон Май 24, 2010 8:11 pm    Заглавие: лумбална пункция Отговорете с цитат

някой може ли да препоръча къде да си направя ломбалната пункция за да съм сигурен че няма грешка с разчитането на резултатите?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
veihaivei

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Май 26, 2010 5:51 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз лично бих си я направила във Военна болница - шеф на неврологично там е доц. Генов. Сериозен експерт и свестен човек също.
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение MSN Messenger
liudmil

МнениеПуснато на: Чет Май 27, 2010 5:41 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

А някой да киаже нещо за св. "Наум" и д-р Ксения Кметска? Моля за възможно най-много мнения!
Върнете се в началото
Fobos

Местожителство: Перник

МнениеПуснато на: Пет Май 28, 2010 9:00 am    Заглавие: Отговорете с цитат

liudmil написа:
А някой да киаже нещо за св. "Наум" и д-р Ксения Кметска? Моля за възможно най-много мнения!

Ако искаш да събереш много мнения търси из форума (препоръчвам ти чрез бутона търсене). Информацията за нея е много, но с няколко думи: по всеобщо мнение най-добрия специалист по МС в България. Тя е отличен диагностик и лекар, който предписва и правилна схема на лечение за всеки пациент, с когото е имала контакт.

Предполагам, че много хора, имали контакт с нея ще дадат много ценна информация.
svete

МнениеПуснато на: Вто Сеп 21, 2010 11:16 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте! Аз съм с диагноза МС от януари 2010, но ЯМР на главата не показва да имам лезии. Имам 3 пристъпа до сега като първият е от края на миналата година. За да ме включат в лечението с интерферон е необходимо да ми се направи пункция. Имам уговорка за това в началото на октомври, но много ме е страх. Правиха ми пункция веднъж преди година и беше много болезнено. Тогава ми поставиха диагноза - трансверзален миелит. Може ли някой да ми каже дали е възможно да се постави упойка за такава манипулация и дали е препоръчително. Аз разбира се ще се консултирам и с невролога си, но съм убедена, че той ще бъде против. Притеснявам се и от това, че напоследък често ми се случва да правя неконтролируеми движения /нещо като тик/ с краката и ръцете си . Например когато ми правят коламаска. Ако се случи по време на пункцията може да е опасно за мен. Нека ако на някой му се е случвало да ми пише. Благодаря!
Върнете се в началото
dani2003

Местожителство: Германия

МнениеПуснато на: Сря Сеп 29, 2010 10:29 pm    Заглавие: lp Отговорете с цитат

Упоиката е по-болезнена от пункциата. Аз сам я правила 2 пъти и боли колкото вземане кръв от вената.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    МС Общество България Форуми -> МС - диагностика Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети