МС Общество България Форуми МС Общество България
Българската фондация за множествена склероза

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   Търсене Търсене    ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 
Фондация МС Общество България не носи отговорност за достоверността на постингите на потребителите на форума. Отговорността за публикациите е единствено на техните автори.
Моят опит

Създайте нова тема   Напишете отговор    МС Общество България Форуми -> Санаториално лечение
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
petio

Местожителство: Червен бряг

МнениеПуснато на: Съб Дек 11, 2004 1:25 pm    Заглавие: Моят опит Отговорете с цитат

Въпреки, че съм болен от 6м аз вече имам опит със санаториалното лечение. По една случайност моят тъст ме накара да отидем в Нареченски бани, прегледаха ме в единият санаториум и ми казаха, че имат малък опит с болни и от МС. Записах си дата за настаняване, оправих си документите след това и в края на септември бях там. Минаваш встъпителен преглед, назначават ти процедури и започваш един нов живот, който протича 14 дни. Аз имах масаж на ръце и крака и други дреболий, но важен беше масажа. След като премине всичко за деня (около 12ч, но за всеки е различно) започваме преходи в гората и дори стръмни изкачвания. За мен беше трудно да се реша първия път, след това с изключение на схващанията на краката всичко беше наред Wink
Там навлизаж в едно много специално състояние, например на 6 ден ми изчезна здравата депресия в която се намирах. Благодарение на Нареченски бани съм друг човек. Парите, който даваш са около 60лв, и включват храна, процедури и спане(реално ти си плащаш само половината храна, всичко друго НОИ), т.е. всичко.
През 2005 пак ще съм там, защото за 14 дена се чувствам човек! Laughing
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Алекс

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Дек 11, 2004 1:32 pm    Заглавие: Моят опит Отговорете с цитат

Това звучи страхотно.
Би ли описал точно какви са административните стъпки да си подадеш документите за санаториално лечение. Къде и как става това?
Необходимо ли е направление от лекаря?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
petio

МнениеПуснато на: Съб Дек 11, 2004 1:50 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

За всеки санаториум е различно, но за "военния" в Наречен е:
1. Обаждаш се по телефона и си резервираш дата;
2. Личния лекар ти дава направление за санаториално лечение (това го дават без проблеми)
3. Вземаш си от НОИ формуляр на служебна бележка за това, че си осигурен най-малко 6м иначе не става (аз имам такава и мога да дам)
4. Отиваш в НОИ в близкия областен град когато останат 14 дни най-малко до датата на резервацията и с направлението (2 броя, по-добре 3. бележката и епикризи ти дават един документ, който казва, че НОИ ще ти плати.
Не е толкова трудно, колко изглежда, всичко го научавах в движение.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Алекс

МнениеПуснато на: Съб Дек 11, 2004 2:35 pm    Заглавие: Наречен Отговорете с цитат

А можеш ли да кажеш какъв е телефона във военния санаториум в Наречен?
Благодаря.
Върнете се в началото
petio

МнениеПуснато на: Съб Дек 11, 2004 2:44 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Телефона с кода за Наречен е: 03342212
Върнете се в началото
Алекс

МнениеПуснато на: Нед Дек 12, 2004 12:59 pm    Заглавие: Санаториуми Отговорете с цитат

Благодаря, Петьо
Имаш ли информация и за други санаториуми, които да са подходящи за хора с множествена склероза?
Някой да е споделил нещо.
Върнете се в началото
petio

МнениеПуснато на: Нед Дек 12, 2004 5:33 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Този санаториум не е насочен специално за МС. Той е предимно за неврози. Обаче той се слави като най-веселия. Там природата е супер. С три думи не ти трябва другаде.
Върнете се в началото
Христо Балабанов

Местожителство: София, ул."Петър Делян" 28

МнениеПуснато на: Нед Дек 12, 2004 7:57 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Приятели, има един санаториум гр. Банкя-тел.02/9977122, в гр Вършецтел.09527/ 22-58,34-31 и в Павел баня (само внимавайте с топлината на водата там!!!). Лекарите съобразно проблема предписват нужното. Успех!!
donnaa

МнениеПуснато на: Чет Фев 01, 2007 5:48 pm    Заглавие: Re: Моят опит Отговорете с цитат

[quote="petio"]Въпреки, че съм болен от 6м аз вече имам опит със санаториалното лечение. По една случайност моят тъст ме накара да отидем в Нареченски бани, прегледаха ме в единият санаториум и ми казаха, че имат малък опит с болни и от МС. Записах си дата за настаняване, оправих си документите след това и в края на септември бях там. Минаваш встъпителен преглед, назначават ти процедури и започваш един нов живот, който протича 14 дни. Аз имах масаж на ръце и крака и други дреболий, но важен беше масажа. След като премине всичко за деня (около 12ч, но за всеки е различно) започваме преходи в гората и дори стръмни изкачвания. За мен беше трудно да се реша първия път, след това с изключение на схващанията на краката всичко беше наред Wink
Там навлизаж в едно много специално състояние, например на 6 ден ми изчезна здравата депресия в която се намирах. Благодарение на Нареченски бани съм друг човек. Парите, който даваш са около 60лв, и включват храна, процедури и спане(реално ти си плащаш само половината храна, всичко друго НОИ), т.е. всичко.
През 2005 пак ще съм там, защото за 14 дена се чувствам човек! :l
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stanka61

Местожителство: гр.Добрич

МнениеПуснато на: Пон Юни 22, 2009 11:10 am    Заглавие: моят опит Отговорете с цитат

Дравейте приятели,искам да споделя проблемите си.Тази година за петипът щеходя на Бургаските минерални бани.Водата там е много лечебна за МС ,но аз ходя в балнеохотел'''Свети Мина".а там няма условия за болни,които имат двигателни проблеми,въпреки,че по НОИ препоръчват курорта за МС.Там има и специализирана болница за рехабилитация,но не можах да се запиша за там,въпреки,че от ноември съм звънила 4 пъти.Аз исках за април,а все ми казваха другия месец записваме.И накрая февруари/когато трябваше да направя резервация/,Просоникой не вдигаше телефона.Не знам този персонал не иска ли заплата или имат много записани с връзки.Лятото между другото,там е пълно с почиващи от Турция.На турците им е евтино,а нашите печелят повече от тях.Сега от 3 юли отивам пак на санаториума"Свети Мина".Условията там сачудесни,процедурите също и най-веяе водата е вълшебна за нас.Но няма асансьор.Мен ме слага ха първия етаж,но пак има каване и слизане по стълби.Не знам в НОИ ли трябва да се оплачем.
Върнете се в началото
sasenka

МнениеПуснато на: Съб Фев 13, 2010 12:42 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

искам да попитам кои санаториуми са подходящи за МС и НОИ ли заплаща цялата сума за личението
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stanka61

Местожителство: гр.Добрич

МнениеПуснато на: Пон Фев 15, 2010 10:44 am    Заглавие: моят опит Отговорете с цитат

По тая тема сме коментирали,но ще ти кажа пак,че НОИ плаща спането,процедурите и част от храната,а пациента плаща другата част от храната.Но трябва да направиш всичко,което petio казва.Санаториумите ги има в сайта на НОИ.Подходящи са Наречен,Бургаските бани,Баня Карловско.Всеки намира за себе си най-подходящото място.Аз съм го намерила в Бургаските бани и не смея да пробвам на друго място.Успех.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    МС Общество България Форуми -> Санаториално лечение Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети