МС Общество България Форуми МС Общество България
Българската фондация за множествена склероза
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   Търсене Търсене    ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 
Фондация МС Общество България не носи отговорност за достоверността на постингите на потребителите на форума. Отговорността за публикациите е единствено на техните автори.
Странични ефекти на Урбазон

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    МС Общество България Форуми -> Симптоматични медикаменти и други лекарства
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
mileto



Регистриран на: 05 Яну 2011
Мнения: 41
Местожителство: пловдив

МнениеПуснато на: Съб Апр 02, 2011 8:45 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Добре де , а кажете ми вие как понасяте тези дози Урбазон.До преди няколко дни минах курс 2 х 500,2 х 375 и 1 х 250 и малка опашка.Докъто траеха вливките горе доло добре освен че се понадух като Мишелинче,но като тръгнах да излизам от Урбазона болки по костите особено в колената,появи ми се и урбазоново акне една тахикардия променен вкус в устата.Спомням си и че преди 6 г при първия пристъп пак беше така,но като че ли сега по се замислям и по интерпретирам нещата.
_________________
Живота е пъзел и на всеки му липсва някое парченце.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Fobos



Регистриран на: 12 Яну 2005
Мнения: 748
Местожителство: Перник

МнениеПуснато на: Съб Апр 02, 2011 9:02 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

mileto написа:
Добре де , а кажете ми вие как понасяте тези дози Урбазон.До преди няколко дни минах курс 2 х 500,2 х 375 и 1 х 250 и малка опашка.Докъто траеха вливките горе доло добре освен че се понадух като Мишелинче,но като тръгнах да излизам от Урбазона болки по костите особено в колената,появи ми се и урбазоново акне една тахикардия променен вкус в устата.Спомням си и че преди 6 г при първия пристъп пак беше така,но като че ли сега по се замислям и по интерпретирам нещата.


Аз получавам страхотно стомашни киселини когато съм на урбазон. Освен, че се "надувам" като човечето на Мишелин (както ти каза) друго не ми се случва... Препоръчвам ти консултация с лекар, защото лечението с кортикостероиди не е никак безобидно.
_________________
man on the dark side of the Moon
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Kushka



Регистриран на: 02 Авг 2011
Мнения: 68

МнениеПуснато на: Пон Апр 23, 2012 4:37 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

При мен най-слиният нежелан ефект е мускулна слабост и болки в костите. В момента съм точно така, но се надявам до няколко дни всички да премине.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Pesho



Регистриран на: 05 Дек 2011
Мнения: 164

МнениеПуснато на: Пет Авг 17, 2012 8:47 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Точно това се случи и при мен. Ужасни болки в колената, и костите под тях. Най-лошото е, че вече 9 месеца след урбазона и не са изчезнали болките напълно. Невролозите казват, че няма начин да е от него, защото се ползвал за лечение на такива работи?!? Да ама по едно време не можех да седя прав повече от 20 минути. Сега ми е поносимо положението, но не съм сигурен в себе си. Не бих тръгнал никъде на по-дълги разходки, а много обичам, на концерта на Гънс енд Роусес с триста зора и мъки издържах 3 часа на крак, щях да пукна по едно време. Има ли начин това да отключи артрит или някаква друга гадост?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
rumi



Регистриран на: 25 Окт 2005
Мнения: 71
Местожителство: Монтана

МнениеПуснато на: Съб Авг 18, 2012 9:34 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ха!Те лекарите много знаят! Confused На мен /последно през май т.г./ лекаря ми направи 5 х 500,без опашка и така ме подреди,че думи нямам.Страшна криза с язвата,разтройство и като капак се появи и обрив.Нали алергичните прояви се лекуват точно с кортикостероиди,ама и предозирането е страшно.Бях склонна да го причисля към "с друг произход",докато позната не спомена случайно за същата реакция към Орбазон на дъщеря й.И така.Иначе след курс с Орбазон винаги имам едни болки във вратните жили,които се спускат до плешките и горе до средата на главата.Ама това се "ядва",щото като гледам при вас е по-зле.Напълнях само при един от пристъпите,вече не пълнея.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    МС Общество България Форуми -> Симптоматични медикаменти и други лекарства Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001 - 2006 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov