МС Общество България Форуми МС Общество България
Българската фондация за множествена склероза

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   Търсене Търсене    ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 
Фондация МС Общество България не носи отговорност за достоверността на постингите на потребителите на форума. Отговорността за публикациите е единствено на техните автори.
Има ли напълно излекувани хора от МС?
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    МС Общество България Форуми -> Други въпроси за МС
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Paka

МнениеПуснато на: Съб Авг 11, 2007 12:37 pm    Заглавие: Има ли напълно излекувани хора от МС? Отговорете с цитат

Здравейте Приатели,много ми е интересно дали някое чувал за напълно излекуван(и) хора болни от МС по било с стволове клетки ,операционно или пък с алтернативно лечение.съществуват ли въобще такива хора?? Idea Idea

Последната промяна е направена от Paka на Съб Юни 07, 2008 3:26 am; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Fobos

Местожителство: Перник

МнениеПуснато на: Нед Авг 12, 2007 12:37 pm    Заглавие: Re: Напълно излекувани хора от МС Отговорете с цитат

Paka написа:
Здравейте Пратели,много ми е интересно дали някое чувал за напълно излекуван(и) хора болни от МС по било с стволове клетки ,операционно или пък с алтернативно лечение.съществуват ли въобще такива хора?? Idea Idea

Аз лично не съм виждал и чувал да има такива хора. Разни шарлатани-лечители (магове) и т.н. твърдят, че лекуват МС, но странно защо нито един от тях не е Нобелов лауреат Smile

В медицината се работи много, за да се намери лечение на болестта. Стволовите клетки дават голяма надежда, но е малко рано за трайна прогноза. Надявам се всичко да върви в положителна посока.

МС за момента не се лекува, МС се поддържа с медикаменти, МС е болест, с която се живее! От МС не се умира! МС е болест, която човек трябва да приеме, да се научи да живее с нея и да продължава напред! В противен случай МС ще те докара до състояние, в което ще мислиш обратното.

МС е коварна, но по-коварно е да мислиш, че си различен и че болестта те прави уязвим. С повече позитивизъм ще се справим по-лесно!
Paka

МнениеПуснато на: Нед Авг 12, 2007 7:09 pm    Заглавие: Re: Напълно излекувани хора от МС Отговорете с цитат

Fobos написа:
Paka написа:
Здравейте Пратели,много ми е интересно дали някое чувал за напълно излекуван(и) хора болни от МС по било с стволове клетки ,операционно или пък с алтернативно лечение.съществуват ли въобще такива хора?? Idea Idea

Аз лично не съм виждал и чувал да има такива хора. Разни шарлатани-лечители (магове) и т.н. твърдят, че лекуват МС, но странно защо нито един от тях не е Нобелов лауреат Smile

В медицината се работи много, за да се намери лечение на болестта. Стволовите клетки дават голяма надежда, но е малко рано за трайна прогноза. Надявам се всичко да върви в положителна посока.

МС за момента не се лекува, МС се поддържа с медикаменти, МС е болест, с която се живее! От МС не се умира! МС е болест, която човек трябва да приеме, да се научи да живее с нея и да продължава напред! В противен случай МС ще те докара до състояние, в което ще мислиш обратното.

МС е коварна, но по-коварно е да мислиш, че си различен и че болестта те прави уязвим. С повече позитивизъм ще се справим по-лесно!

Благодаря за утешителните думи и аз така се опитвам да жижея,но питам от любопитство пък и някаде бях прочел ,че някакъва жена е излекувана с алтернативно лечение и реших да попитам и вас!
mitko72

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Авг 25, 2007 12:58 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

И аз не съм чувал за случай на излекуван.
Доколкото знам едни от първите документирани в медицинската практика случаи на МС са описани от Фройд. Преди това не са описвани старателно с научни методики. Така, че отскоро има информация за МС. Китайската и тибетска медицина не знае почти нищо за тази болест. Това е което знам. Confused
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Гюрсел Шериф Кърнак

МнениеПуснато на: Сря Ное 12, 2008 12:52 pm    Заглавие: Re: Напълно излекувани хора от МС Отговорете с цитат

не знам дали е вярно,но по Дискавъри имало предаване за жена,която се е преборила със заболяването с пчелна отрова-по точно се подложила на ужилвания от пчели...
Върнете се в началото
stanka61

Местожителство: гр.Добрич

МнениеПуснато на: Сря Ное 12, 2008 6:00 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Досега МС не се лекува,но има случаи на значително подобрение.Вя рно е за тази жена с ужилването,но никой не може да каже как пчелната отрова е помогнала,като тя има 9 силно отровни съставки,една от които разрушава еритроцитите.И аз се жилих три месеца,но спрях.Пробвайте всичко каквото чуете и решите,че ше ви помогне.Никой не знае на неговия организъм какво ще му помогне.Едно лечение може да помогне на един организъм,но на друг не.Успех желая на всички
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
vlado

Местожителство: Добрич

МнениеПуснато на: Чет Дек 25, 2008 9:07 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Приятели, я съберете повечко информация и помислете! Не, че има излекувани от МС, но огромно количество от "болни" не влизат в статистиките на докторите, заради това, че медицината няма нищо общо с тяхното мн. добро състояние. Аз съм един от тях/от 15 години с МС/. Знам и за други като мен. Не разчитайте на "вълшебното хапче", ще трябва да се понапънете за да си осигурите физическо и психично зраве!
Върнете се в началото
popo_roro

МнениеПуснато на: Чет Дек 25, 2008 9:14 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

А в какво се изразява този "напън"?
Върнете се в началото
vlado

МнениеПуснато на: Пет Дек 26, 2008 10:06 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Длъжко е за обяснение, но все пак: всеки сам трябва да намери своята истина, да повярва на нещо/доктор, екстрасенс, лекарство.../. МС е част от нас и небива да я загърбваме, т.е. да мразим себе си. Никой, освен ние самите, не бива да е отговорен за нашето състояние- "сами сме си го заработили", така се изразявам. Не очаквайте медицината да ви препоръча занимания със спорт, гладолечение, някаква форма на медитация, екстрасенс, прости средства, като чесъна, например и т.н. Няма финансова далавера! А и нещата по тоя начи се изплъзват от контрола й! На български Атанас Гълъбов е по-подробен по въпроса. Първата ми реакция беше: "Искам си диагнозата, искам си хапчетата!". Бързо разбрах, че в това няма никакъв смисъл- нямало лечение!- глупости!,добре ли съм?- бива! Я тогава яж, пий, работи и т.н. И...постепенно нещата влизат в релси!
Върнете се в началото
popo_roro

МнениеПуснато на: Пет Дек 26, 2008 1:22 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Съгласен съм, че истината е различна за всеки. Всеки вярва в различни неща - аз вярвам умерено в медикаментозното лечение, съчетано с природосъобразен начин на живот, чрез който се старая да сведа до минимум вредните последици на съвременния живот.
Според мен, храненето има огромно значение за справяне с МС. Все пак, храната е субстанцията, която човек поема в най-голямо количество и тя не може да няма въздействие върху здравето му. Храненето е едно от нещата, които промених в начина си на живот и съм пропуснал да отбележа тук:
http://www.msobshtestvo.org/forums/viewtopic.php?t=128
Върнете се в началото
vlado

МнениеПуснато на: Пет Дек 26, 2008 2:40 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

popo_roro,
Виждам пред монитора един пообъркан, раздвоен, знаещ човек. Следващата крачка, която трябва да направиш е логически да помислиш, например: "Защо при тая финансова мощ медицината има лоши резултати при МС-са, а други методи и средства помагат?". "Защо медицината не заимства положителното?". Налага се само един логичен отговор: няма интерес. Ние, пациентите и обикновените лекари сме въвлечени в една финансова интрига, като играчите вече се опитват да си играят на Дядо Господ- да регулират населението на Земята по най-бруталния начин- физическо унищожение.
За себе си съм игнорирал напълно алопатичната медицина.
Това беше първото. На второ място: Обикновено хората не знаят ролятя на психиката, на мисленето в ежедневието ни. Дори и да я знаят, не й отдават особено значение- "Това го могат някои, но за мен е все още непостижимо." Няма сила, която да върне процеса на оздравяването, ако ние наистина го пожелаем! Комбинацията между вяра и спорт, например, може да извърши "чудеса". Човешкият организъм е самовъзстановяваща се система и от нас се иска само желание, нищо повече!
Има една източна философия, която твърди, че когато човек е на дъното, в пълна безизходица, може да се оттласне мощно с крака и да се прероди. Изглежда глупаво и наивно, но аз се видях на "дъното"/преди 14 години/ и май успях да се оттласна.
Не си мисли, че съм "перко", сектант или каквото речеш там. Инженер съм, но се интересувам от всичко на тоя свят.
А за храната: най-много въздух дишаме, после вода и ча тогава ханата. В същност, всичко е едно цяло, взаимосвързано, както и ние самите.
Върнете се в началото
Margo

МнениеПуснато на: Съб Дек 27, 2008 12:07 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте и весели празници на всички от форума! Съгласна съм със силата на позитивното мислене изцяло. Впросът медикаментозно или алтернативно лечение е малко сложен, защото някак си не ни стиска много да пробваме сами и без лекарства. Поне на мен. Ако съм притисната в ъгъла и нищо не помага, о, да, със сигурност ще опитам, няма какво да губя, нали. Но ако медикаментите те държат в добра форма, на колко от нас би им стискало да ги оставят и да минат на спорт, въздух и пр.?
За спорта съм с две ръце впрочем! И мисля, че ако преди се отричаше, сега масово се препоръчва от лекарите.

Въпрос съм popo_roro: А защо митоксантрона може само две години? И после какво? Няма ли да настъпи влошаване? А като говориш за хранителен режим какво НЕ ядеш? И не ти ли е трудно?

Въпрос към julia: А нещо промени ли ти в начина си на живот сега, в сравнение с миналите 25 години? И как се хранеше тогава, ядеше ли сладко, пици? Това влошаване отдаваш ли го на не добър режим или на нещо въобще различно? Защото, за да се задържиш 25 години, значи или си живяла по специален начин и тогава това има значение, или си яла, живяла нормално и това всъщност няма значение, както и не е доказано впрочем, а всичко идва от непредсказуемостта на милата ни болест.

Друго: наскоро чух от близка моя лекарка, но не невроложка, за ново лечение в САЩ, с хапчета за малария мисля. Не открих почти нищо в нета. Обеща да даде подробности, ще ги пусна щом ги имам. На нейна приятелка са ги изпратили от там да опита тук за свой братовчед на количка. Там имало голям ефект, изправил се човек и ей такива неща. Обяснението е разумното, че големите фармацевтични компании не дават и да се издума за по-евтин вариант на лечение.
Върнете се в началото
iulia

МнениеПуснато на: Съб Дек 27, 2008 1:31 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Не мога да кажа,че по някакъв начин съм променила живота си.Живях динамично,обичам храната и най-вече сладкото и месото.Не съм се лишавала от нищо,НИЩО !Бях на 23г когато се разболях.Не съм вземала никакви лекарства.То тогава и не даваха.Не съм пропуснала море,екскурзия,нови обувки,нова дреха.Имам съпруг,син,искам вече и внуче.Начина на живот е променен с това,че станах на 50г.Започва менопауза,съвпада с влошаването ми.Аз си го обяснявам с това.Не съм правила изследвания,а не зная и кокви.И нали знаете,че лошото не идва само.Взеха,че ме съкратиха от работа,а работех там 15г.Беше чудесно.НЕРВНОТО НАПРЕЖЕНИЕ СИ КАЗА ДУМАТА
Върнете се в началото
vlado

МнениеПуснато на: Съб Дек 27, 2008 6:41 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Margo,
Доста работи не ни стиска да направим. Аз също не отричам медицината, като цяло. От лекарствата знам само за кортикостироидите и интерферона. Кажи ми, моля те, как се доказва благоприятното действие на някое лекарство и по конкретно, ти как разбираш, че това е за теб?
Благодаря, за пожеланията!
Върнете се в началото
Margo

МнениеПуснато на: Съб Дек 27, 2008 8:01 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами, когато си бил по-зле преди да започнеш интерферон и с него се чустваш добре. Как при това положение да го спреш ?
Ако е обратното, както казах нямаш избор и ще пробваш всичко. Абсолютно съгласна съм, че там става въпрос за много много пари и няма интерес изхода да е лесен. Така казват всички и има логика, нали. И все пак, ако някой открие лек за МС ще стане нобелов лауреат. Освен ако фармацевтичните фирми не му платят достатъчно, за да не Smile
Но как си обясняваш случая на Юлия тогава? 25 г. нищо, при не кой знае колко природосъобразен начин на живот и изведнъж хоп.

Не мислиш ли, че твоят случай може да се дължи просто на една така наречена доброкачествена форма? Като на Юлия. Взимаш ли нещо конкретно като добавки и въобще? Казваш, че е сложно обяснението, имаш определена философия разбирам, което го приемам. Но това придружено ли е с конкретен режим? Сори, ако се повтарят въпросите.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    МС Общество България Форуми -> Други въпроси за МС Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Страница 1 от 5

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети